Interior doors

In order for the interior doors to exactly meet the customer’s requirements and add to the overall interior style, custom-made doors are the ideal solution. At Brzý furniture, we produce many types of interior doors with frames. We adapt their dimensions to the specific implementation and, in addition to production, we also ensure their professional assembly.

Čítať viac

Materiály interiérových dverí

Interiérové dvere vyrábame z rôznych typov materiálu – podľa požiadaviek zákazníka. Výber materiálu je možné prispôsobiť už existujúcim prvkom v interiéri alebo zladiť s budúcim zariadením a nábytkom. V ponuke máme kvalitný masív v prevedení buk, dub, smrek, americký orech, bambus a iné. Obľúbené  sú interiérové dvere z prírodnej dyhy alebo celostriekané dvere v uni farbe. Ponuku interiérových dverí z pohľadu materiálu dopľňa dizajnovo variabilný HPL laminát a lamino.

Povrch interiérových dverí

Dvere do interiéru povrchovo upravujeme pomocou polyuretánových a vodných lakov, prírodných alebo tvrdých voskových olejov. Ďalšou možnosťou sú moridlá (rozpúšťadlové alebo vodné), ktoré na povrch dverí nanášame striekaním. Podľa požiadaviek vieme vytvoriť aj dizajn patiny alebo atraktívny kartáčovaný vzhľad interiérových dverí.

Konštrukcia interiérových dverí

Interiérové dvere a zárubne vyrábame a osádzame v jednokrídlovom, dvojkrídlovom alebo viackrídlovom prevedení. Okrem klasického poldrážkového prevedenia realizujeme často bezfalcové či reverzné dvere, obľúbené posuvné, skladacie aj celopresklené dvere. V ponuke interiérových dverí si zákazníci môžu vybrať aj efektné dvere zalícované s obkladom. Osadenie dverí riešime na základe skrytých alebo priznaných závesov a interiérové dvere dopĺňame silikónovým tesnením. Pri výrobe interiérových dverí z prírodnej dyhy sa zameriavame najmä na nosiče zo smrekovej laťovky, PIR, MDF alebo z voštiny.

Solid wood interior doors

Veneered interior doors

Laminate interior doors

Modern doors

Glass doors

Sliding interior doors

Exterior doors

Exterior door is the first thing you notice at any building. It has a functional, protective and also a design function. Exterior door made in Brzý furniture combine all the prerequisites that are placed on this architectural element.

Čítať viac

Materiály exteriérových dverí

Vonkajšie vchodové dvere do domu alebo bytu môžu byť vyrobené z rôznych druhov materiálov. Najčastejšou požiadavkou je dôraz na kombináciu odolnosti, funkčnosti a taktiež dlhovekosti. V Stolárstve Brzý používame na výrobu exteriérových dverí prevažne dyhované izolačné sendviče,  masív a dyhu. Drevené vonkajšie dvere v masívnom prevedení sú z materiálov dub, smrek, borovica, červený smrek, meranti a iné. Dyhované dvere ponúkajú široký výber prírodnej dyhy, aplikovaný na vodovzdornej preglejke.

Povrch exteriérových dverí

Vchodové dvere prechádzajú vo finálnej verzii povrchovou úpravou, ktorá doplní ich výsledný vzhľad, podtrhne kresbu dreva a zvýši ich odolnosť. Pri spracovaní povrchu vonkajších dverí používame najmä tenkovrstvé a hrubovrstvé striekané lazúry, polyuretánové a vodné laky a taktiež prírodné a tvrdé voskové oleje. Drevené exteriérové dvere sú často upravované aj rozpúšťadlovými a vodnými moridlami, nanášanými striekaním. Finálnu bodku a správny nádych celému dizajnu dverí môže dodať patina a kartáčovaný vzhľad.

Konštrukcia exteriérových dverí

Vonkajšie dvere vyrábame z Eurohranolov hrúbky 68, 78, 92 alebo podľa atypických požiadaviek. Okrem klasickej jednokrídlovej konštrukcie v našej stolárskej dielni realizujeme aj dvojkrídlové exteriérové dvere a dvere s postrannými svetlíkmi. Vlastnosti vchodových dverí ako tepelnú odolnosť a protihlukovosť riešime pomocou hladkých výplní doplnených o termovložku z PIR, termoprahov na prerušenie tepelného mostu, podľa požiadavky aj s možnosťou protihlukového prevedenia. V prípade sklenených exteriérových dverí používame izolačné dvojsklá a trojsklá. Tesnenie vonkajších dverí štandardne vyhotovujeme v dvoch rovinách.

Exterior doors with frame

Modern exterior doors

Wooden exterior doors

We produce custom-made interior and exterior doors

We produce custom-made interior and exterior doors according to customer requirements. We use high-quality and sustainable materials, which we process with precision down to the smallest detail. Choose from different types of constructions, materials and surface treatments. You can also contact us directly with your idea.