Materiály a technológie

#KVALITA #DETAIL #POCTIVÉ REMESLO

Naša vízia

#DIALÓG #UDRŽATEĽNOSŤ

Pracujeme s výberovými materiálmi

Výber materiálov je kľúčový, ak má nábytok odolať každodennému používaniu a zodpovedať nadčasovému dizajnu. V zmysle udržateľnosti a SLOW FURNITURE vyberáme pre našich klientov materiály, ktoré čo najlepšie naplnia ich potreby.

Materiály

Odolné a trvácne prvky, vyrobené z materiálu, ktorý bude nadčasový aj po rokoch, sú základný pilier našej práce. Aby sme naplnili očakávania klientov, zameriavame sa materiál, ktorý je spojený s udržateľným životným štýlom a atraktívnym vzhľadom aj po dlhšom čase. V Stolárstve Brzý spracovávame masívne drevo, dyhu, lamino a laminát. Menšiu kovovýrobu zastrešujeme pri práci s oceľou a hliníkom. Súčasťou vyhotovenia mnohých projektov je aj čalúnenie kvalitnými textíliami. V kooperácii s našimi partnermi dopĺňame naše výrobky o sklo, prírodné a syntetické kamene, keramické materiály a iné špecifické plasty.

Technológie a spracovanie

K výrobe a spracovaniu materiálov pristupujeme v remeselnom duchu stolárstva. Preferujeme ručné doladenie detailov a spracovanie tradičnými technikami, ktoré stáročia vytvárajú hodnotný nábytok a zariadenie. Pomocou pretlakového striekacieho boxu dokážeme odborne a komplexne upraviť povrchy rôznych materiálov. Súčasťou finálnej úpravy sú polyuretánové aj vodné farby, moridlá a laky, prípadne hrubovrstvé vysokotlakové lazúry. Aby sme zabezpečili dlhú životnosť a odolnosť masívneho dreva či dyhy, skúsene a precízne na ne nanášame prírodné vosky a oleje.

Projekty, ktoré prešli našimi rukami

Rezidenčné projekty

Dotvárať priestor, v ktorom trávite denne najcennejšie chvíle, je pre nás poslanie. Radi si vypočujeme vaše predstavy o vysnívanom bývaní. Skúsenými rukami a zápalom pre novú výzvu ich premeníme na realitu. Presne takú, ktorá dotvorí tú správnu atmosféru aj u vás doma.

Firmy a korporácie

Individuálny biznis si vyžaduje individuálne riešenie. Prenechajte nábytok a zariadenie kancelárií, predajní, showroomov či stánkov na našich pleciach. Príjemné pracovné,ale i reprezentačné prostredie vytvoríme s dôrazom na maximálnu efektivitu, moderný dizajn a inovácie.

Nábytok a solitéry

Vyberte si z jedinečných dizajnérskych kúskov z našej dielne. Cit pre dizajn a remeselná výroba sú cesta, ako vdýchnuť interiéru jedinečnosť. Niečo tomu vášmu chýba? Originálny kúsok, priamo z rúk našich stolárov, môže byť tým povestným chýbajúcim dielikom puzzle, ktorý hľadáte.