Kancelárske priestory CB Agency

Realizovali a navrhli sme kancelárske priestory

CB Agency, personálna agentúra, nás oslovila s požiadavkou na realizáciu nových kancelárskych priestorov. Realizácii predchádzal návrh priestorov. Až po úspešnú finálnu montáž sme novým kanceláriám v Považskej Bystrici vdýchli svieži nádych a moderný vzhľad.

3 rôzne využitia v jednom priestore

Kancelárske priestory pre spoločnosť CB Agency boli navrhnuté tak, aby efektívne spájali rôzne funkcie v rámci otvoreného pracoviska. Prvou bola kancelárska časť s tromi pracoviskami. Druhou zasadacia miestnosť určená pre tímové stretnutia a prezentácie, a napokon, oddychová zóna s kuchynkou, pre oddych a regeneráciu zamestnancov agentúry. Naším hlavným cieľom bolo harmonicky rozdeliť jednotlivé časti kancelárie, a zároveň zachovať výhody konceptu open space, ktorý podporuje komunikáciu a spoluprácu medzi zamestnancami.

"Súčasťou kancelárskych priestorov bol, tak trocha netradične, aj priestor pre deti."

Kancelárske priestory sme predelili paravanmi

Veľké, polopriehľadné paravány sme zvolili ako ideálne riešenie na oddelenie troch rôznych funkcií v jednom otvorenom priestore. V hlavnej úlohe sa predstavili polykarbonátové sendvičové panely Bencore Lightben Kaos 3D™, doplnené abstraktnou grafikou. Aby sme zabezpečili pevnosť a odolnosť paravanov a zároveň nenarušili ich vzdušný dojem, na ich osadenie sme použili hliníkovú konštrukciu. 

Čítať viac

Profil, nastriekaný bielou farbou, sme vo vrchnej časti uchytili do stropu. V spodnej časti sme celú konštrukciu “upevnili” troma atypickými nohami. Tie sme pre väčšiu stabilitu pevne zafixovali prilepením o zem.

"Kľúčové bolo vymyslieť estetické a zároveň funkčné osadenie a uchytenie paravanov."

Pomocou modulov sme vytvorili detské ihrisko

Druhým špecifikom celej realizácie bolo vytvorenie priestoru, kde by v rámci kancelárie mali svoj “kútik” aj tí najmenší. Keďže deti zamestnancov niekedy po školských aktivitách čakajú na rodičov do konca pracovnej doby, bude sa tento priestor naplno využívať. Jednu z troch častí kancelárskych priestorov sme premenili na detské ihrisko a dotvorili ju  štyrmi oddychovými modulmi s kobercovým povrchom. 

Čítať viac

Ich variabilné rozloženie ponúka možnosť stráviť čas čakaním na rodičov nadmieru kreatívne. Každý jeden z modulov je mäkký, no pevný zároveň. Tvorí ich  rebrovaná konštrukcia z preglejky, na ktorú sme ukotvili koberec nalepený na HDF doske.

"Pevnosť modulov v oddychovej časti sme vyriešili konštrukciou z preglejky a príjemný dizajn na pohľad i dotyk mäkkým kobercom."

Vytvorili sme pracovný priestor s množstvom využití

Realizácia kancelárskych priestorov CB Agency priniesla spojenie rôznych prvkov moderných pracovísk (kuchynka, zasadacia miestnosť, priestor pre deti). Vďaka paravánom sa nám podarilo esteticky aj funkčne ich oddeliť v jednom veľkom otvorenom priestore a vytvoriť pre každú časť osobitné podmienky. 

Čítať viac

Špecifický priestor pre deti pozostáva z modulov s tvarovou interpretáciou “flying carpet” od Nanimarquina.Celú realizáciu sme doplnili o tapetu s abstraktnými portrétmi ľudí (autor kresieb: Bruno Munari, Design as art) ktorá umocňuje atmosféru personálnej agentúry.

Lokalita
Považská Bystrica
Služby
Návrh, realizácia, montáž
Prvky
Paravány, kuchynka, zadná stena, kobercové moduly, tapeta.
Materiály
Polykarbonátový sendvič - Bencore Lightben Kaos 3D™ ,preglejka, koberce, lamino biele, sivé a v drevodekore

Dizajn: Matej Brzý, Dizajn asistencia: Lucia Krivá 2017

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra 2022