Showroom Gastrovia

Navrhli a vyrobili sme nábytok pre školiace centrum

Z Gastrovia Group (dodávateľ kávy, čaju a iných nápojov) nás oslovili s unikátnou požiadavkou – navrhnúť a zrealizovať zariadenie priestoru, v ktorom prebiehajú školenia pre baristov. Okrem výstavného a funkčného charakteru v rámci showroomu chcel klient jednotlivé časti zariadenia využívať aj pre občasné výstavy mimo priestoru strediska.

Stavili sme na mobilný modulárny nábytok

Z požiadavky klienta jasne vyplynulo, že ideálnym riešením pre zariadenie do školiaceho centra je modulárny nábytok. Jeho výhodou je univerzálnosť a variabilita – klient si ho môže vyskladať pre rôzne typy eventov a keďže je mobilný, aj v rôznych miestach. Tak vznikol prezentačný a zároveň funkčný nábytok pre potreby showroomu v školiacom centre Gastrovia a zároveň ľahko prenosné zariadenie, ktoré si kedykoľvek môže klient prispôsobiť v rámci výstavného stánku alebo inej udalosti mimo centra.

"Nábytok na kolieskach je spôsob, ako showroom jednoducho presťahovať kamkoľvek vo svete."

Vytvorili sme variabilné a prenosné riešenie

Mobilita a rozoberateľnosť boli hlavnými témami, ktorým sme venovali pozornosť pri návrhu a realizácii zariadenia showroom pre Gastroviu. Nábytok je kľúčovým prvkom v showroomoch, ktoré slúžia ako miesta stretávania a vzdelávania talentovaných baristov. Bolo potrebné vytvoriť pracovný priestor s kávovarmi. Tak vznikla zostava štyroch rozoberateľných kuchynských modulov na kolieskach. Moduly slúžia v showroome ako kuchyňa na školenie baristov. Po premiestení a preskladaní na výstave majú funkciu prezentačného pult.

Čítať viac

Druhou dôležitou časťou miestnosti je prezentačná stena. Pozostáva z modulov tvaru L vyrobených zo sivej MDF dosky. Moduly sme doplnili o dizajnovú perforáciu, ktoré zároveň slúži na variabilné uchytenie dubových políc. Pre uskladnenie tovarov sme vytvorili  uzavreté skrinky ktoré sa môžu variabilne presúvať na seba a vedľa seba. Tento dômyselný prezentačný systém efektne slúži i na výstave. Gastrovii pomáha prezentovať produkty i v kombinácii so svetelnými banermi.

"Spojili sme funkčnosť a prezentačný charakter zariadenia."

Celý koncept zariadenia sme harmonicky doplnili centrálnym stolom a barovými stoličkami, ktoré prispievajú k pohodlnému a príjemnému prostrediu.

Vytvorili sme variabilné a prenosné riešenie

Vďaka modulárnemu riešeniu zariadenia showroomu si klient môže prispôsobiť vzhľad miestnosti podľa potrieb eventu. Kvalitné materiály a poctivá výroba s remeselným dôrazom na detail sú zárukou, že zariadenie znesie opakovanú prestavbu a opakovaný presun mimo pôvodnej miestnosti.

"Jedno zariadenie, celá škála možností, ako ho vyskladať."

Lokalita
Považská Bystrica
Služby
Návrh, výroba, realizácia a montáž
Prvky
Zostava kuchynských modulov na kolieskach, prezentačné panely so skrinkami a policami, stoly, stoličky a regále
Materiály
Dub masív, dyha povrch PUR Strong Adler, oceľ práškovaná farba RAL 7021, laminátové pracovné dosky, Optiboard 27018, Farebná MDF 19mm SCZ Grey Valchromat povrch OPNI 217.30.00

Dizajn: Matej Brzý, Dizajn asistencia: Lucia Krivá

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra 2022, GASTROVIA group s.r.o.