Kuchyňa v podkroví

Navrhli a zrealizovali sme kuchyňu v podkroví

Kuchyňa v mezonetovom byte v Starom meste (Bratislava) bola výzvou hneď z niekoľkých uhlov pohľadu. Keďže išlo o vyplnenie už existujúceho a najmä zošikmeného priestoru, bolo potrebné riadiť sa vopred určenými parametrami. Dizajn kuchyne si navyše vyžiadal prácu s tvarovo bohatšími a náročnejšími detailami so špecifickou finálnou úpravou. Súčasťou realizácie bola kuchynská linka s vitrínou, knižnica a taktiež schodisko.

Povrchová úprava dvierok v našej réžii

Klient sa rozhodol pre farebné profilované dvierka. Pre väčšiu odolnosť sme navrhli povrchovú úpravu odolným antiscratch (odolné voči poškriabaniu) a antifingerprint (odolné voči odtlačkom prstov) krycím lakom v supermatnom prevedení. Kompletné striekanie v piatich vrstvách sme realizovali priamo v našej dielni v profesionálnom striekacom boxe. Klient od nás obdržal aj prostriedok pre vhodnú starostlivosť o takéto povrchy.

"Na dvierka sme naniesli 4 vrstvy farby a vrstvu laku v supermatnom prevedení."

Našli sme riešenie, ako spojiť pracovnú dosku a zástenu

Špecifický šikmý priestor a rôznorodosť prvkov v návrhu kuchynských dielov si vyžiadali niekoľko kompozičných úprav. Výsledkom boli rôzne typy rámikov, ktoré sme však v rámci celkového dizajnu zladili nerušivým dojmom. 

Čítať viac

Napojenie zásteny z keramického obkladu a kamennej dosky Okite sme vyriešili fabiónom (zvýšenou zadnou hranou dosky) tak, že sme do roviny s ním doložili keramický obklad. Vznikol tak elegantný a čistý spoj bez potreby použiť silikón. Spoj pracovnej dosky a zásteny (roh) bude ľahko udržiavateľný aj pri každodenných činnostiach v kuchyni.

"Keramický obklad zadnej steny sme spojili s pracovnou doskou pomocou fabiónu."

Lokalita
Bratislava, Staré mesto, rok 2022
Služby
Návrh, realizácia, montáž
Prvky
Kuchyňa s vitrínou, schody, knižnica
Materiály
Syntetický kameň Okite 20mm 1665 Bianco Assoluto, Lamino K5896 AN Dub Elegant, Blum Movento, HDF 18mm fóliovaná, striekaná 4x, krycí lak S-MAT, Laťovka dyha Dub 19mm PU LAK Adler PUR Strong

Návrh a projekt: Stolárstvo Brzý 2022

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra 2022