Kuchyňa Šebešťanová

Realizovali sme návrh, výrobu a montáž kuchyne na mieru

V novostavbe rodinného domu v Šebešťanovej nás čakala kompletná realizácia kuchyne – od návrhu až po finálne osadenie. Pri dizajne kuchyne sme pracovali s kombináciou sivo-zeleného lamina a dubového drevodekoru. Funkčnosť a odolnosť kuchyne stelesňuje kameň Okite na ostrove, ktorý tón v tóne ladí s čielkami.

Dômyselne sme vyriešili umiestnenie odpadu v kuchyni

Ak je niečo zaužívané, neznamená to, že je to aj najlepšie riešenie. V realizáciách kuchýň sme rokmi skúseností nadobudli poznatky, ktoré naši klienti oceňujú hneď v prvých dňoch používania novej kuchyne. Aj v tejto realizácii sme tak vsadili na premyslené umiestnenie odpadu v kuchyni – v inom mieste, ako priamo pod drezom. Vďaka tomu tak pri bežnom používaní umývadla nevznikajú situácie, kedy nie je možné používať koše na triedený odpad a naopak.

"Nebojíme sa technicky náročných riešení, najmä ak spoja dizajn a účel."

knizatova_indra_brzy-39

V hlavnej úlohe odolné hliníkové hrany a úchyty

Pre zabezpečenie odolných riešení v rámci našich realizácii siahame po materiáloch, ktoré sú schopné zvládnuť každodenné používanie z dlhodobého hľadiska. Naša voľba i tento krát padla na hliníkové úchytky vsadené do vrchnej hrany čiel.

Čítať viac

Aby úchytky dokonale splynuli s okolitým sivo-zeleným laminom, nastriekali sme ich farbou v tomto odtieni. Dokonca aj tá najexponovanejšia hrana sa tak stáva vďaka hliníku maximálne odolnou a zároveň aj opticky skrytou. Keďže nám záleží na detailoch, v tomto duchu sme vyriešili aj chladničkové dvierka. Hoci bolo toto prevedenie technicky náročné, výsledkom je praktický a dizajnový úchyt, ktorý ladí s výškou vstavanej rúry.

"Dbáme o funkčnosť. Aj kuchynský odpad sa dá umiestniť efektívnejšie, než je zaužívané."

knizatova_indra_brzy-37_adjmb-min

Alternatívne riešenie umožnilo využívať kuchyňu skôr

Pracovnú dosku v kuchyni sme vytvorili ako kombináciu dvoch rôznych materiálov. Kým na kuchynskom ostrovčeku prevzal hlavnú úlohu odolný syntetický kameň Okite, vo varnej časti kuchynskej linky sme použili laminátovú pracovnú dosku v drevodekore. 

Čítať viac

Nečakanú komplikáciu, dlhú čakaciu dobu na kamennú pracovnú dosku od dodávateľa, sme vyriešili spôsobom, ktorý umožnil klientovi využívať kuchyňu v okamihu nasťahovania sa. Dočasne sme ju nahradili pracovnou doskou z lamina a navrhnutú kamennú sme osadili v druhej etape montáže. 

Lokalita
Šebeštanová, rok 2021
Služby
Návrh, realizácia, montáž
Prvky
Kuchyňa
Materiály
Syntetický kameň Okite 20mm 1932 Grigio Bardiglio, dvierka - Lamino K097 SU Dusk Blue, 35252 AT Dub Chalet, Blum Legrabox, zástena z Opticlear RAL9003

Návrh a projekt: Stolárstvo Brzý 2021

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra 2022