Rodinný dom Ivánka pri Dunaji

Navrhli a vyrobili sme zariadenie interiéru

Realizácia interiéru v rodinnom dome v Ivánke pri Dunaji zahŕňala naše komplexné služby. Od návrhu všetkých stolárskych prvkov až po ich finálnu montáž. Aby bol dodržaný sľúbený termín vyhotovenia, k výrobe nábytku sme si prizvali externého partnera, ktorý postupoval podľa nášho návrhu a zrealizoval výrobu obývačkového nábytku a zádveria.

Interiér sa niesol v bielej farbe v kombinácii s prírodným drevom

Klient v úvode zadefinoval svoju ústrednú, no v podstate len orientačnú predstavu. Nové zariadenie bytu na mieru sa malo niesť v duchu ľahkého prírodného materiálu. Kombinácia s bielou farbou vniesla do celého konceptu viac čistoty a svetla. Prvky, ktoré sme v rodinnom dome realizovali, boli kuchyňa , interiérové dvere, obklad betónového schodiska, obklady stien a nábytok v kúpeľniach.

"Realizovali sme kompletné zariadenie. Dvere, schodisko, obklady, ale aj nábytok na mieru."

Smreková biodoska s ohľadom na čas

Nosným materiálom pre zhotovenie väčšiny prvkov z našej realizácie bola smreková biodoska kombinovaná s dubovou dyhou a dubovým masívom (schodisko). Smrekovú dosku sme použili na solitérny a kúpeľňový nábytok aj obklady stien. Keďže prírodný smrek vplyvom UV mení svoj odtieň, jeho pôvodný surový vzhľad sme podporili nanesením bieleho voskového oleja. 

Čítať viac

V kúpeľniach sme použili sivý odtieň. Výhodou takto ošetrenej biodosky je aj možnosť neskoršej úpravy. Narušený povrch je možné repasovať nenáročným pretrením. Riešením je aj prebrúsenie a opätovný náter. Pred výberom povrchovej úpravy klientom demonštrujeme vlastné testy, kde v rozmedzí jedného roka porovnávame UV odolnosť nových náterov na troch najpoužívanejších drevinách dub, smrek a breza.

"Vytvorili sme si vlastný test na UV odolnosti náterov pre rôzne dreviny."

Kuchyňa s jednoliatym drezom

Zaujímavým prvkom celej realizácie bola kuchynská doska s drezom vyhotovená z jedného prvku. Vytvorili sme ju z akrylátového kameňa Kerrock Polar White a v rámci dosky v kuchynskom ostrovčeku doplnili o dubovú dyhu. Dizajnový jednoliaty drez v bielej farbe tak vhodne doplnil zariadenie a nábytok novej kuchyne, ktoré ladili s celkovým konceptom realizácie v bledých prírodných odtieňoch.

Lokalita
Ivanka pri dunaji, rok 2016
Služby
Návrh, realizácia, montáž
Prvky
Interiérové dvere, obklad betónového schodiska, kuchyňa, obývačka, zádverie, obklady stien, kúpeľňový nábytok, komody, knižnica
Materiály
Smreková Biodoska 18 mm v olejovom povrchu, dubová dyha, akrylátový kameň Kerrock Polar White, striekaná matná MDF, dub masív v kombinácii s PU lakom

Projekt: Matej Brzý  2016

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra  2022