Predajne Ozeta

Navrhli a vyrobili sme zariadenie predajní

Realizácia predajní Ozeta bola riešená v približne pätnástich rôznych miestach na Slovensku a v Čechách. Predchádzal jej návrh kompletného nábytkového zariadenia, ktorý sme podriadili špecifikám a potrebám predajne a jej zákazníkov.

Dbali sme na ergonómiu predaja

Firma Ozeta nás oslovila so zámerom vytvoriť komplexný redizajn predajní, ktorý kladie dôraz na ergonómiu predaja. Okrem čistého, nerušivého a minimalistického dizajnu bolo dôležité, aby nábytok a zariadenie v predajni spĺňalo svoj účel a vytváralo ideálne podmienky na prezentáciu tovaru.

"Dizajn a účel sú v prípade zariadenia do predajne kľúčové."

Dôraz sme kládli na funkčnosť

Po bližšej špecifikácii požiadaviek zo strany klienta a navnímaní dizajnu značky Ozeta sme sa zaujímali o reálne skúsenosti s predajom. Dôvod bol jasný – plánovali sme vytvoriť zariadenie, ktoré bude lahodiť oku a zároveň odprezentuje prémiové odevy značky Ozeta v čo najlepšom svetle. Vďaka rozhovorom s pracovníkmi v prvej línii, asistentmi predaja, sme vytvorili návrh na konkrétne prvky a ich vzájomné prepojenie.

Čítať viac

Pôvodné nevyhovujúce kruhové prezentačné stoly (zložité vystavovanie tovaru, málo úložného miesta) sme nahradili novým jedinečným riešením. Centrálnym výstavným prvkom v podobe stola z troch kvádrov položených na sebe. Stredný kváder sme spriehľadnili sklom a asymetricky vysunuli nabok. Tým sme zväčšili a zatraktívnili plochu na vystavenie produktov pri maximálnom možnom využití úložných priestorov. 

Výber materiálov sme podriadili osobitnému dôrazu na odolnosť a trvácnosť. Príkladom je nový typ stohovateľných štendrov s pevnou konštrukciou zo zváranej ocele a úložným priestorom pre topánky v spodnej časti. Po výrobe jednotlivých častí zariadenia – štendrov, vešiakových stien, centrálnych výstavných stolov, predajných pultov a políc nás čakala výzva v podobe okliešteného času na montáž. Ako sa nám to v rámci jednej noci podarilo, sa môžete presvedčiť sami, kedykoľvek do jednej z predajní Ozeta zavítate.

"Pred návrhom sme oslovili aj tých, ktorí vnímali medzery v dovtedajšom zariadení predajní najväčšmi."

Navrhli sme spôsob, ako čo najefektívnejšie vystaviť tovar

Špecifikom projektu bolo vytvorenie variabilných prvkov, ktoré bude možné používať v predajniach s rôznou dispozíciou. Zároveň veľkú rolu zohrával zámer príťažlivým a prehľadným spôsobom vystaviť a uskladniť v predajni čo najviac tovaru. 

Čítať viac

Pre spoločnosť Ozeta sme tak navrhli a vytvorili koncept zariadenia predajní, ktorý kombinuje eleganciu a čistotu s pragmatizmom. Predajne Ozeta tak dnes disponujú elegantným reprezentatívnym nábytkom, ktorý bez problémov odolá každodennému náporu zákazníkov.

"Keď sa spojí účel a dizajn, vzniká nadčasový nábytok, ktorý je ozdobou a zároveň predajným nástrojom."

Lokalita
Bratislava, Košice (AUPARK SHOPPING CENTER), ROK 2015-2023
Služby
Návrh, realizácia, montáž a servis
Prvky
Štendre, vešiakové steny, výstavné stoly, predajné pulty, police.
Materiály
Nerez, sklo, oceľ s pu farbou, biele a čierne lamino (odolné abs hrany), lamino v drevodekore.

Projekt: Matej Brzý

Fotografie: Tomáš Krivý