Rodinný dom Orlové

Vyrobili a zrealizovali sme interiér podľa návrhu

K realizácii interiéru v rodinnom dome v Orlovom sme od klienta obdržali kvalitný dizajnérsky návrh, podľa ktorého sme postupovali. Celý projekt v našich rukách zahŕňala výroba a montáž zariadenia v kuchyni, nábytku v obývačke, obklad schodiskovej šachty a taktiež interiér predsiene.

Hľadali sme ideálnu kombináciu dyhy

Pri realizácii tohto interiéru sme venovali špeciálnu pozornosť výberu a návrhu zosadenia prírodnej dyhy Paldao (Orech Oceánsky). Aby sme našli tú správnu kombináciu, absolvovali sme s klientom trocha netradičný proces výberu. 

Čítať viac

Pomocou databázy naskenovaných zväzkov dýh v Salzburgu sme vzdialene vybrali tri zväzky dyhy, pričom každý jeden zväzok mal 30 – 40 listov. Na základe zvolených vzorov sme vytvorili 3 varianty návrhov, ktoré ponúkali možnosti kombinácií jednotlivých listov. Po finálnom výbere klienta sme vybraný návrh zosadenia dyhy použili na zadyhovanie všetkých dosiek.

"Dyhu si klient vyberal z naskenovaného portfólia zo Salzburgu."

Praktické riešenia a odolnosť

Zaujímavým prvkom tohto projektu bolo vytvorenie skrytého priestoru pre televízor. Riešenie v rámci nábytku v obývačke poskytli zasúvacie panely. O tom, že nábytok a zariadenie domácnosti spĺňa estetický aj funkčný význam, svedčil problém, ktorý sa v kuchyni po troch rokoch používania objavil. 

Čítať viac

V tomto prípade išlo o dyhovú hranu v exponovanej časti pri kuchynskom dreze. K jej poškodeniu došlo aj napriek použitiu izolačného laku. Aby sme podobným problémom v budúcnosti predchádzali a najmä odstránili ten vzniknutý, dodatočne sme aplikovali hliníkovú hranovú úchytku na hornej hrane dvierok.

"Vyriešili sme problém s dyhovou hranou v namáhanom mieste tak, aby sa v budúcnosti neopakoval."

Lokalita
Orlové
Služby
Realizácia, montáž a servis
Prvky
Kuchyňa, obývačka, obklad schodiskovej šachty, predsieň, komoda
Materiály
Prírodná dyha Paldao (Orech Oceánsky), Korpusy: Lamino DTDL Kaindl 27045 BS Champagne, dvierka dyhované: Paldao 0,6mm/ PU Lak Adler PUR Strong, dvierka meltové: MDF lakovaná Egger Perfect Sense Premium Matt U727 PM Kamenná sivá, pracovné dosky a zástena: veľkoformátová keramika Mirage 20mm

Projekt: Ing. arch. Peter Švorc, Ing. arch. Pavol Chrenko

Fotografie: Dária Knížatová a Dalibor Indra 2022