Rezidenčný byt Lausanne

Zrealizovali sme interiér s čistým charakterom

Našou úlohou v rámci realizácie v švajčiarskom Lausanne bolo zhmotniť návrh architekty do reálnej podoby a doladiť detaily, vďaka ktorým klienti získajú zariadenie na mieru so silným, čistým charakterom. Spolupráca odštartovala na základe kladného odporúčania a predstavovala výrobu a montáž dverí, obkladov, kuchyne, šatníka a knižnice.

Cieľ sme kládli na udržateľnosť, funkčný a nadčasový dizajn

Po konzultáciách sme spolu s klientmi vybrali kombinácie materiálov s dôrazom na ich funkčnosť, nadčasový dizajn a udržateľnosť. Aby sme zladili odtieň dubovej dyhy s dubovými parketami, vyrobili sme fyzické vzorky 1 x 1 m vo viacerých odtieňoch. 

Čítať viac

Klientovi sme taktiež ponúkli rôzne štruktúry kartáčovania dubovej dyhy. Zároveň sme klientom vysvetlili, čo môžu od materiálu očakávať s pribúdajúcim časom. Vo vybranom odtieni a štruktúre sme vyrobili tiež všetky drevené obklady stien a atypické dvere siahajúce až po strop.

"Vytvorili sme vzorky 1 x 1 meter, ktoré nám pomohli nájsť najvhodnejší odtieň."

Vyladili sme funkčnosť do posledného detailu

Špecifickým prvkom v kuchyni bola horizontálna úchytka z masívneho dubu, vsadená do kuchynských krídel. Vedomí si nežiadúceho ohýbania, sme krídla čiastočne narezali nad profilom úchytky a vložili praktické šponovacie kovanie. 

Čítať viac

Vďaka zmyslu pre detail a poctivej výrobe do seba jednotlivé kúsky zapadli na milimeter presne a výsledný efekt pôsobil maximálne nerušivo. Dôsledný výber prírodných materiálov v celom projekte, potvrdzuje náš zámer vyrábať udržateľný nábytok s dôrazom na opraviteľnosť, morálnu aj funkčnú dlhovekosť.

Lokalita
Lausanne (Švajčiarsko), rok 2021
Služby
Realizácia a montáž
Prvky
Kuchyňa, šatníky, knižnica, obklady stien, atypické interiérové dvere
Materiály
120 m2 dyhovaných plôch, hrúbka ručne zosadenej dyhy 0,9 mm – kartáčovaná, v úprave tvrdý voskový olej pigmentovaný, nosič laťovka masív hr. 27 mm, lamino, fenix, dekton

Projekt: Štúdio Bianka

Fotografie: klient