Reštaurácia Rawita

Vytvorili sme projekt pre zariadenie interiéru

V reštaurácii Rawita v Púchove sme zanechali výraznú stopu. Okrem výroby nábytku sme pre spoločnosť Marmel navrhli, naprojektovali a finálne dotvorili kompletný interiér novej reštaurácie, ktorá sa zameriava na raw potraviny.

Od podlahy cez vitríny až po svietidlá

Klient nás oslovil s požiadavkou navrhnúť a vyrobiť kompletné zariadenie pre novú prevádzku so špecifickým zameraním. V rámci troch základných častí – barovej, jedálenskej a výstavnej sme naprojektovali jednotlivé časti zariadenia (barové a kuchynské zariadenie, vitrínu pre vystavené produkty a pod.). Osobitné požiadavky boli zadefinované na modulárne barové sedenie, ktoré v prípade potreby malo spĺňať účel pre usporiadanie workshopov a podobných eventov. Čerešničkou na torte v rámci tejto realizácie bol návrh nástennej maľby v reštaurácii.

"Realizáciu sme doplnili o návrh nástennej maľby, ktorá dotvára výnimočnosť reštaurácie."

Použili sme materiály, ktoré súvisia s filozofiou podniku

Pri voľbe konkrétnych materiálov na realizáciu zariadenia a detailov sme zvažovali najmä tie, ktoré sa svojou podstatou približujú konceptu reštaurácie Rawita. Nad celým projektom sa niesli heslá ako poctivosť, sviežosť, prirodzenosť, pravdivosť a kvalita. Užší výber teda padol na bambusovú dyhu, javor a brezu. Svetlú bambusovú dyhu sme nakoniec zvoli pre jej svieži vzhľad.

Čítať viac

Výzvou v rámci realizácie boli lietacie dvere, priamo uprostred zadnej steny v barovej časti prevádzky. Aby sme zachovali ich funkčnosť a zároveň nenarušili dizajn maľby, hľadali sme riešenie, ako ich jemne ukryť. Tento oriešok sme nakoniec rozlúskli použitím bieleho stenového náteru priamo na dvere. Po namaľovaní nástennej maľby sme úchopové hrany dverí prekryli transparentnou umývateľnou fóliou aby lietacie dvere ostali funkčné a zároveň skryté. 

"Vytvorili sme celistvý dizajn, ktorého súčasťou boli aj praktické lietacie dvere."

Ustrážili sme budget klienta

Každá realizácia má svoj rozpočet. Veľkú rolu zohralo využitie všetkých surových materiálov tak, aby vzniklo čo najmenej zvyškov. V duchu tejto myšlienky sme postupovali už pri návrhu jednotlivých častí zariadenia. Všetky prvky boli utilitárne naprojektované aj finálne zrealizované. Príkladom sú barové pulty, ktoré sme neskôr prerobili na barové stoly, práve s využitím pôvodného materiálu.

"Aj pôvodný materiál môže slúžiť na výrobu nového zariadenia."

Lokalita
Púchov
Služby
Návrh, výroba, realizácia a montáž
Prvky
Barové a kuchynské časti, vitrína pre produkty, sedenie, stoly, návrh nástennej maľby.
Materiály
Bambusová prírodná svetlá dyha s PU lakom, sklo, MDF Black Innovus povrch HWS Remmers, sivé lamino, Blum Antaro.

Projekt: Matej Brzý

Fotografie: Tomáš Krivý